בחירת אופר

כל משפחה שמחפשת אופר, רוצה להימנע מהעסקת "נסיכה", שהיא מועמדת למשרה שמאמינה שהמשימה האמיתית שלה היא לחיות אצלכם בבית, על חשבונכם, ושהחיים המשפחתיים שלכם סובבים סביבה. קצת כמו שהיה לה בבית הוריה, רק בבית אחר.

אופר צריכה להיות אשת מקצוע רצינית שמארגנת את לוח הזמנים של המשרה שלה סביב הצרכים של המשפחה ובעיקר של הילדים.

כדאי מאוד שיהיה לה רישיון נהיגה כך שהיא תוכל להסיע את הילדים למסגרות ולאסוף אותם בחזרה, לצאת איתם לפעילויות חברתיות ולהשגיח עליהם, להאכיל אותם, כולל לבשל להם את ארוחותיהם, להקפיד על ההיגיינה שלהם, לשחק איתם, לפתח איתם תחביבים, להשכיב אותם לישון, ולעסוק בכל מטלה שתטילו עליה, שקשורה לילדים.

מעצבים ביחד את המשרה, אבל בוחרים נכון

בחלק מהמקרים, ובהתאם לתנאי ההעסקה שלה, אופר יכולה גם לשמש כבייביסיטר. הבחירה בעיצוב היקף ותנאי המשרה שלה נתונה לחלוטין לשיקולכם וכמובן בכפוף להסכמתה, אבל הנקודה היא שלא תבחרו מטפלת צמודה שחיה אתכם, שהולכת לישון את שנת היופי שלה אחר הצהריים, בשעות בהן היא אמורה להשגיח על הילדים ולטפל בהם.

אם אתם בוחרים "נסיכה" שתטפל בילדיכם, רק כי היא נראית עדינה, מתוקה ונחמדה, אבל אין לה שום כישורי טיפול בילדים, ואתם רוצים לקוות שהיא תלמד את העבודה במשך הזמן בו היא חיה במחיצתכם, זה הולך להיות תהליך כואב.

אז איך אפשר להימנע מהעסקת נסיכה?

הרשו לנו להציע לכם שלוש נקודות שכדאי לחשוב עליהן לפני שאתם בוחרים אופר. כשתבינו איזה סוג משרה מתאים לכם, לילדים ולחיים המשפחתיים שלכם, תוכלו למצוא מטפלת צמודה מתאימה ומקצועית.

השיקולים האלו יעזרו לכם לעצב את מערכת היחסים המשפחתית שלכם עם האופר, וכדאי מאוד שתהיו ערניים למכלול השיקולים, כך שתוכלו לבחור את אשת המקצוע המתאימה, ולסנן נסיכות שמחפשות מקום מגורים חינם.

  • בחירת אופר שמתגוררת איתכם בבית.
  • בחירת מטפלת צמודה שמגיעה בבוקר ויוצאת מהבית בערב.
  • או בחירת מטפלת שמגיעה לטפל בילדים בחלקים מסוימים של היום, למשל משעות אחר הצהריים עד הערב, או למשך מספר ימים בלבד בשבוע, ללא לינה.

ועכשיו בוחרים

חמושים בהבנת היקף וסוג המשרה שאתם מתכוונים להציע לאופר, תוכלו להתחיל לראיין מועמדות ולקבל מושג לגבי הגישה שלה לטיפול בילדים וחיים באווירה משפחתית. מומלץ לנסות לגלות אם היא מבינה את מאפייני המשרה ודרישותיה, והאם היא מוכנה להתאים את עצמה להרגלי החיים שלכם.

היא צריכה גם להבין מה זה אומר לחיות בביתכם כמו בת משפחה, אבל גם כמו שכירה. כלומר, היא צריכה להבין שהיא מועסקת בשכר ויש לכם ציפייה ברורה ממנה לביצוע המטלות שבתחום אחריותה, להתאים את ההרגלים שלה להרגלים שלכם, ולהבין את הגבולות הברורים.

ליצירת קשר מהירה