קורונה בישראל: כיצד ניתן להעסיק את הילדים במהלך ההסגר?

מתלבטים כיצד להעסיק את הילדים בחופשה הכפויה? הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך נציע לכם מספר פעילויות כיפיות אותן נותן לבצע ביחד עם הילדים, ובכך להעביר את הזמן עד לחזרה (המבורכת) לשגרה.

כך תעסיקו את הילדים במהלך ההסדר

הסגר הכפוי אשר נמשך זה למעלה מחודש ימים מהווה אתגר ממשי בעבור ילדים ומבוגרים כאחד, וזאת לאור שפע הזמן הפנוי וכן החשיבה הנדרשת לצורך תעסוקה לילדים. כהורים, זה בדיוק הזמן להעניק לילדים ערך מוסף וכן להתמקד בפעילויות מעשירות וכיפיות שיתאימו לכל הגילאים, החל מגיל הגן ועד גילאי הבגרות. זכרו כי בסופו של דבר מדובר בתקופה חולפת, ולכן חשוב לספק לילדים כמו גם לכם אפשרות לפתח מצב רוח אופטימי וחיובי. כל הפעילויות מתאימות לכל הגילאים, ולכן הגיע הזמן לשנס מותניים ולהתחיל. מוכנים? 

עץ משאלות לתקופה חדשה 

דרך מצוינת להעביר את הזמן עם הילדים היא באמצעות יצירת של עץ משאלות, מחומרים שקיימים בבית. עם פלסטלינה למשל ניתן ליצור את הבסיס בעבור עץ המשאלות וכן להשתמש בקשים לצורך יצירת הענפים של העץ המשפחתי שלכם. לצורך הפעילות גזרו ריבועים קטנים ותשאלו את הילדים מה אפשר לעשות כיצד ליצור אווירה משפחתית ונעימה יותר בתקופת הקורונה, ולרשום אותם על גבי הפתקים. ביטויים כמו שמחה, אהבה, חיבוק ותמיכה יאפשרו לכם ולילדים להתחבר ולראות אופק חיובי וטוב יותר בסיום התקופה, כמו גם מזכרת נפלאה אשר תזכיר לכם את התקופה.

אריזות מתנה לסבא וסבתא

מאחר ואתם נשארים עם הילדים במסגרת של המשפחה הגרעינית בלבד, תוכלו להכין עם ילדים קטנים אריזות מתנה לסבא ולסבתא. באריזות המתנה ניתן לשלב ברכות מעוצבות, הטבעה של כפות הידיים והרגליים של הילדים (ניתן לעשות זאת באמצעות צבעי גואש) וכן ממתקים בעבודת יד אותם הכנתם בעצמכם, כמו עוגיות או שוקולדים. 

ערכה מוכנה להכנת עוגיות חמאה

שוברים את הראש איך להעסיק את הילדים? ובכן, הגיע הזמן לנצל את המטבח שלכם. באמצעות קונדיטורים מקצועיים ניתן להזמין עד הבית משלוח של ערכה מוכנה של עוגיות חמאה, כולל אותיות וספרות. למעשה, מדובר בפעילות מהנה אשר משלבת את אופן הכנת העוגיות ולאחר מכן יצירת צורות בהתאם לרצון הילדים, במינימום של לכלוך. את הפעילות הזו ניתן לבצע גם עם ילדים קטנים ובוודאי עם ילדים בגיל הנעורים.

לימודי אנגלית אונליין

דרך מצוינת להפעיל את הילדים ובו בעת גם לספק להם ערך מוסף מתאפשר בזכות הפלטפורמות הדיגיטליות, כמו ZOOM. ניתן להירשם מראש לשיעורי אנגלית מקוונים או לקחת חלק בפעילויות של הורים וילדים אשר לומדים יחדיו אנגלית, כל זאת במסגרת ביתית. לימודי האנגלית כוללים גם משחקים וכן התמקדות בהבנת הנקרא, עם חוברות אשר נשלחות עד אליכם לצורך תרגול.

בחרו את הפעילויות האידיאליות ביותר, ונסו להעביר את התקופה הקרובה באופן המיטבי.